Címlap

2015.10.31-én Drassmarktban a Béke Lángja Egyesület meghívta egyesületünket.Ott egy emlékmű avatáson vettünk részt, és az alapítóktól oklevelet, és bronz medált vehetett át egyesületünk öt tagja.

-Horváth Károly hö. huszár

-Czetter András hö.huszár

-Drenovácz István hö. huszár

-Ifj. Drenovácz István hö. huszár

-Pap Imre                hö.huszár

Az oklevelünk fordítása:

Barátok lángja.

A Barátok lángja diófából készült,melyet egy kőre erősítettek.
A fa a bátorság,az erő, a melegség és a szépség szimbóluma.A kő a keménység, a kitartás és a megbízhatóság szimbóluma,az emberiség óta jelképe a jelentős dolgoknak,emlékeztet,erőt sugároz.A fa és a kő olyan anyagok,melyet hihetetlenül hosszú ideig rejtik magukba és adják át az energiát.Ezek az anyagok a föld minden kontinensén rendelkezésre állnak.

A művészet (a Barátok lángja) egy határok nélküli nyelv,mely összeköt,hidat emel,legyőzi a határokat és egy univerzális nyelv a körülményektől függetlenül.A Barátok lángja ezekkel a külső jelképekkel a bátorságot és az erőt adományozza minden felelősségteljes ember feladatához.Ezen emberek életmunkáját sugározza át a béke, az öröm, a biztonság.

A nonprofit egyesület vallásoktól független szervezet,mely olyan célokat kíván meg, mint a béketeremtő intézkedések,és a díjat azon személyek tiszteletére adják, akik törődnek a világ békéjével, és akik ezt kiérdemlik.  Ez a szolgálat az információáramlás építője, információcsere a konfliktuskezeléshez, ötlet és mód a béketeremtéshez.

A Barátok lángja ezt a bronz medált átadja Czetter András részére, aki különleges támogatója a béke előremozdításának.

Drassmarkt 2015.10.31.

 

Kiegészítő információ